FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 10:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 srp 2006, 07:37 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1057
Bydliště: Kozárovce,SR (421905329385)
Díky všem za informace,
ten ventilek na přední ostřikovače jsem našel, rozebral, ale byl v pořádku (zato po složení začal propouštět, vypadlo mi z něho to gumové kolečko, a jelikož jsem si toho nevšiml, složil jsem ho bez něho - vyřešil to silikon. Večer jsem kolečko našel při uklízení a teď po příspěvku Idefixe aspoň vím, odkud vypadlo). Chyba byla v kousku trubičky, kterou byla spojená hadička k ostřikovačům, 50 cm za motorkem. Po vyčistění je tlak i průtok větší. Zato mám teď navíc jeden nový motorek s čerpadýlkem k ostřikovačům navíc (ten starý byl v pořádku, tak jsem ho tam vrátil).

_________________
ex - Marea Weekend 1,6 16V ELX/97, Nero seta
Peugeot 308 SW, 1.6 HDI 80 kW, 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 srp 2006, 08:29 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 61
Bydliště: Nýřany
Pánové, potřeboval bych poradit, zadní stěrač si žije vlastním životem a já mu přestávám rozumět, dříve když jsem otočil prstencem, tak zadní stěrač cykloval, tj měl pauzy, někdy si třikrát mávnul v kuse a poté cykloval, teď kdykoliv jej zapnu tak jedu pořád. Je nějaký postup jak naučit stěrač stírat tak jak má, předpokládám že v cyklech????

_________________
Gusano a jeho Makrela 1,8 16V 11/2000 white power


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostřikovače
PříspěvekNapsal: 09 srp 2006, 23:05 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 21 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 143
Bydliště: Poblíž Brna :o))
MartinekM píše:
Na Maree funguji ostrikovace soucasne se steraci? Prijde mi to hloupe, jelikoz chci poradne ostrikat okno a pak teprv steracema setrit, ale jak zmacknu ostrikovani, hned se sepne sterac...tak to ma fungovat?

Jinak bych uvital napady, jak prohlednout a opravit ostrikovaci soustavu, jelikoz mi ostrikuje jen leva tryska na kapote...zbytek tj. prava kapota, obe svetla a zadni okno nefunkcni :(

Zacal bych asi propichnutim trysek spendlikem :), asi to bude nekde v hadicich ucpany, problem v elektrice by byt nemel, kdyz funguje aspon jeden, ne?

Kdyby mi s tim chtel nejakej zkusenej mareak z Brna pomoct bylo by to good...


tak spendlikem mi to neslo, jen jsem ten cucek dostal dovnitr a po chvili to bylo to samy ... zezky deku z kapoty sundat a trysky z auta ven a foukat a foukat :o))) prace na chvili


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 zář 2006, 23:34 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 25 led 2006, 01:00
Příspěvky: 195
Bydliště: Slovenská Ľupča
[/quote]Pokud se jedná o zadní ostřikovač tak ta hadička co vede dozadu má jednu spojku a ventil a ty se nachází pod plastem za otvorem na trojúhelník. :wink:[/quote]

Lenoši
Prosím Ťa, kde je v kufri otvor na trojuholník?

_________________
Marea Weekend 1.9 JTD 105 ELX, r.v. 1999, klíma, xenony 6000K + LED SDS, čip


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 zář 2006, 09:13 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 kvě 2006, 00:00
Příspěvky: 2651
Bydliště: Poblíž vlaku
Motor: 1.4i 16V 95k
Pubo píše:
Pokud se jedná o zadní ostřikovač tak ta hadička co vede dozadu má jednu spojku a ventil a ty se nachází pod plastem za otvorem na trojúhelník. :wink:[/quote]

Lenoši
Prosím Ťa, kde je v kufri otvor na trojuholník?[/quote]

Vzadu na straně řidiče je taková kapsa. Tu otevři a tam ho najdeš, tedy pokud ho máš originál bo jsem se setkal, že někteří měli obyč u rezervy. :wink:

_________________
Fiat 500L 1.4i - Orgy
Honda SH 125 PGM-FI
Opel Crossland X 1.2i - omyl jak sviňa
EX VW Passat Var. 1.9 TDI (jezdí okolí HK)
EX Marea Week 1.8i 16V (asi sešrotovaná)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ostřikovače
PříspěvekNapsal: 06 říj 2006, 21:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 303
Bydliště: okr. Zlín
Milan33 píše:
MartinekM píše:
Na Maree funguji ostrikovace soucasne se steraci? Prijde mi to hloupe, jelikoz chci poradne ostrikat okno a pak teprv steracema setrit, ale jak zmacknu ostrikovani, hned se sepne sterac...tak to ma fungovat?

Jinak bych uvital napady, jak prohlednout a opravit ostrikovaci soustavu, jelikoz mi ostrikuje jen leva tryska na kapote...zbytek tj. prava kapota, obe svetla a zadni okno nefunkcni :(

Zacal bych asi propichnutim trysek spendlikem :), asi to bude nekde v hadicich ucpany, problem v elektrice by byt nemel, kdyz funguje aspon jeden, ne?

Kdyby mi s tim chtel nejakej zkusenej mareak z Brna pomoct bylo by to good...


tak spendlikem mi to neslo, jen jsem ten cucek dostal dovnitr a po chvili to bylo to samy ... zezky deku z kapoty sundat a trysky z auta ven a foukat a foukat :o))) prace na chvili


Jak jsou uchycené trysky ke kapotě? Z osmi pramenů mám už jen asi pět a ještě takových nesmělých, tak to bude chtít očistu. Zima se blíží a bez ostřikovačů si nedovedu představit jízdu.....

_________________
Ford Galaxy TDI 96kW
EX: Brava 1,9D , Metallic Heather


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006, 09:41 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1057
Bydliště: Kozárovce,SR (421905329385)
Tělo ostřikovače má na straně pod kapotou dvě plošky vyhnuté do strany. Kleštěmi se odspodu trošku stlačí a ostřikovač se vrchem vytáhne. Nový se jen na původní místo zacvakne. Je samozřejmě zapotřebí sundat tapacír alespoň na 30 cm.

_________________
ex - Marea Weekend 1,6 16V ELX/97, Nero seta
Peugeot 308 SW, 1.6 HDI 80 kW, 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 říj 2006, 21:15 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 303
Bydliště: okr. Zlín
Tak jsem dnes navštívil prodejnu Fiat Zlín. Dokonce je musím i trochu pochválit, protože byli velmi ochotní. Koupil jsem nový zpětný ventil na přední i zadní ostřikovače a spojku na hadici k zadnímu ostřikovači. Za tyto tři plastové nic chtěli 164Kč. Můj původní záměr, že koupím i nové přední ostřikovače jsem neuskutečnil, neb jeden stál 200Kč. Prodávající mi ještě přesně ukázal, kde který díl se na autě nachází. Musím přiznat, že spojku a zpětný ventil k zadnímu ostřikovači bych asi hledal dlouho. Přední ostřikovače jsem vyčistil a vyfoukal. K mé velké radosti po tomto zásahu opět přední ostřikovače krásně ostřikují a co mě potěšilo úplně nejvíc, funguje i zadní ostřikovač ( do dnešního dne odmítal spolupráci a neuronil ani slzu) . :wink:

_________________
Ford Galaxy TDI 96kW
EX: Brava 1,9D , Metallic Heather


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 10 říj 2006, 14:45 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 766
Bydliště: Karavan 2+KK
Motor: 2.3
Mrkni sem http://auto.klucka.cz/index.asp?menu=vyber
Mám je od něj a fungujio dobře.

_________________
LMC, Fiat Ducato 2.3, 204koníků, 2+KK
Škoda Kodiaq-se znakem Fiat na klíči
Lancia Phedra 3.0i V6 Aut. Emblema, 2003,150kw/285Nm, LPG Lovato-umřela
DUCATI Multistrada 1000S DS, DUCATI 800 Sport supertwin, Triumph Tiger 900 Rally Pro, Aprilia GT125.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 říj 2006, 07:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1057
Bydliště: Kozárovce,SR (421905329385)
Dark píše:
.... Můj původní záměr, že koupím i nové přední ostřikovače jsem neuskutečnil, neb jeden stál 200Kč. ...


V pátek jsem v Hulíně koupil dva přední ostřikovače, jeden stál 63,- Kč 8)

_________________
ex - Marea Weekend 1,6 16V ELX/97, Nero seta
Peugeot 308 SW, 1.6 HDI 80 kW, 2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 říj 2006, 09:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 bře 2006, 01:00
Příspěvky: 303
Bydliště: okr. Zlín
Ludek píše:
Dark píše:
.... Můj původní záměr, že koupím i nové přední ostřikovače jsem neuskutečnil, neb jeden stál 200Kč. ...


V pátek jsem v Hulíně koupil dva přední ostřikovače, jeden stál 63,- Kč 8)


Tak to je nádherná cena, jestli to ještě bude zlobit, tak si je tam zajedu koupit :wink:

_________________
Ford Galaxy TDI 96kW
EX: Brava 1,9D , Metallic Heather


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 lis 2006, 22:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2006, 01:00
Příspěvky: 13
Bydliště: Uhřínov
Asi mě odešel motorek ostřikovačů. Neleží Vám náhodou doma nějaký v šuplíku? Jestli ne tak mě aspoň dejte tip kde ho mám nejlevněji koupit. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007, 01:01 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2006, 00:00
Příspěvky: 313
Bydliště: Plzen
Motor: 2.4 JTD
Tak jsem mel taky problem s ostrikovaci. Byl maly tlak a voda dostrikla do mezery mezi prednim oknem a kapotou. Sundal jsem kus zvukove izolace, co je pod haupnou, je tam rozdvojka, ktera zaroven slouzi jako zpetny ventil.
Po zkusenostech z Tipa jsem sel rovnou po ventilku.
Ventilek jsem rozebral (staci sroubovakem vypacit vicko s dirkou) a uvnitr ta membrana (prumer 10 mm) byla naleptana od kapaliny a mela dirku a vetsina vody vytekla vzdy ven. Ve Fiat Ri...rdo v Plzni chteji za ventilek 108 Kc, tak jsem doma upravil rukavice na uklid (ta se bude vztekat az zjisti, ze ma jednu rukavici o centak kratsi :D ) (tloustka gumy 0.6 mm) a vysek prubojnikem kolecko (pude to vystrihnout i nuzkama), ventilek slozil a pro jistotu jeste trysky a hadicky profouk vzduchem. No a slape to jak ma. Jinak ostrikovace svetel jsem odpojil, pac to ma straaaaasnou spotrebu vody.

_________________
Marie Weekendova 2.4 JTD HLX modra metla, xenony - EX
Obrázek
Mercedes-Benz C180 Kompressor stříbrnej se zaměřovačem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007, 11:02 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2006, 01:00
Příspěvky: 385
....taky jsem se podíval na ostřikovače,přední maj na kapotě zespod uchycenou rozdvojku tvaru Y-ta je zároveň jako zpětný ventilek-jenže většinou je ta membránka prasklá a tak voda odtéká dírkou ve ventilku a do ostřikovače se dostane menší tlak-málo to stříká-tuto dírku v origo ventilku jsem zalepil,vnitřek vykuchal a asi 10cm od motorku ostřikovače jsem přeřízl hadičku a vložil zp.ventilek,který jsem koupil za 19Kč ve Škodovce,tenkým drátkem k ocelového kartáče jsem pročistil trysky--a stříká to zase super!!!!!!!!!Ještě se musím podívat po hadičce k zadnímu ostřkovači-tam je to někde skřípnutý nebo ucpaný,možná by to chtělo podložit nějakou podložkou zadní trysku,protože to stříká hned na sklo u trysky,tak až to zkusím napíšu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 úno 2007, 14:06 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Tohle resim tak,ze do paky cinknu a kdyz sterac dojede nahoru,pokropim to znovu..Ale taky to jen tak cura pred sebe.

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz