FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 16 čer 2026, 11:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010, 23:51 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2010, 01:00
Příspěvky: 109
Bydliště: Rusovce 0907624250
195000km, 1,9Td-100Ps, auto mám od21km ,a ešte by bola šlapala ,dal som ju vymeniť, lebo sa mi nezdalo že môže tak dlho vydržať


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 úno 2010, 22:51 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Příspěvky: 111
Bydliště: Násedlovice
Motor: 1,9 JTD 110
Tak jsem byl jejím vypovězením nucen ji dnes vyměnit. Najeto měla 147000 Km.

_________________
Krysyk
Marea Weekend 1.9 JTD 110 Sant Moritz (1910ccm/81kW/110HP) [r.v.01]
ex: Peugeot 306 , ex: BMW 525i
http://krysyk.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 úno 2010, 19:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 929
Bydliště: Nový Jičín 732442300
Jak se Ti to projevilo ? Dík

_________________
1,9 JTD 01 110 kobyl, modrá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 úno 2010, 20:22 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 13 dub 2007, 00:00
Příspěvky: 1385
Bydliště: Olomouc
Motor: 1,6 16V
Spojku jsem měnil před dvěma týdny.
Na mé 1,6 byly projevy spojky těsně před smrtí tyto:
1. Při nastartovaném motoru byl problém zařadit. (Při vypnutém motoru zařadit šlo.)
2. Při nastartovaném motoru nešlo vyřadit.
Pár dnů jsem jezdil s projevem číslo jedna.
Když nastal projev číslo dvě, tak to byla konečná a Marejka skončila na odtahovce. :oops: :wink:
Kolik měla spojka najeto, nevím.
Na tachometru 125.000 km, ve skutečnosti "čjort znájet".

_________________
Suzuki Vitara 1.4, 4x4 automat, 12/2019, tyrkysová
Mařenka víkendová 1,6 16V SX, 2/1998, světle modrá metalíza
Renault Thalia 1,2 16V Privilège, 9/2010


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 úno 2010, 21:20 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Příspěvky: 111
Bydliště: Násedlovice
Motor: 1,9 JTD 110
Ano přesně tak.
Při vypnutém motoru jsem si mohl řadit cokoliv aníž bych musel sešlápnout spojkový pedál. Což by asi nemělo být reálně proveditelné. Poté co jsem nastartoval motor tak nic. Nešlo s řadící pákou hnout do jakékoliv polohy a pokud bylo za studena zařazeno tak pro změnu nešlo vyřadit.
Ale tomu všemu předcházelo dlouhé řazení a těžko dostavatelné rychlostní stupně. Už v tu chvíli jsem věděl, že je zle.

_________________
Krysyk
Marea Weekend 1.9 JTD 110 Sant Moritz (1910ccm/81kW/110HP) [r.v.01]
ex: Peugeot 306 , ex: BMW 525i
http://krysyk.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 úno 2010, 21:48 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 2403
Bydliště: Velke Kapusany SR t: +421918464284
Motor: 1,9 JTD
nebola to sice spojka ale pri 167000 na tachom. mi odisla gumicka v pomocnom valci spojky. valec tam mam bosch 1465063 su tam dve gumicky, rovnake. nudzove riesenie- zamenil som ich kym kupim opravnu sadu alebo valec.
neviete niekto ci sa da vobec zohnat opravna sada, alebo gumicky do tohto boschu?

_________________
FMarea Sedan 1,9 JTD 77/105 rok2000 ROSSO PONENTE
FTipo 1,9 TDS 66/90 rok1990 je prec
Akumoto A10-70
F PUNTO 1,2 44 rok2000 sivy metal-darovany za 280€
F STILO 16 R.2001 SIVY METAL sytnator je tiez fiatak
MB B180 čierna perleť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2010, 19:57 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 09 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 929
Bydliště: Nový Jičín 732442300
Na ten pomocný (na převodovce) jsem koupil v Kelly. Neměli to ale pod mareou, ale myslím že pod lybrou (dík Robertovi)
Obrázek

_________________
1,9 JTD 01 110 kobyl, modrá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 úno 2010, 13:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 14 lis 2006, 01:00
Příspěvky: 2403
Bydliště: Velke Kapusany SR t: +421918464284
Motor: 1,9 JTD
a je to na valcek bosch, ten tam ma dve gumicky na piest.
oprava- pozrel som sa na kelly a je to ono, dik. :lol:

_________________
FMarea Sedan 1,9 JTD 77/105 rok2000 ROSSO PONENTE
FTipo 1,9 TDS 66/90 rok1990 je prec
Akumoto A10-70
F PUNTO 1,2 44 rok2000 sivy metal-darovany za 280€
F STILO 16 R.2001 SIVY METAL sytnator je tiez fiatak
MB B180 čierna perleť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: spojk
PříspěvekNapsal: 28 bře 2010, 21:51 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2010, 01:00
Příspěvky: 15
Ahoj chlapy, asi před měsícem jsem se stal hrdým majitelem marea :) . Ale začínám mýt problém se spojkou. Občas nejdou řadit rychlosti ( velmi zřídka se toto stává) . Zajímalo by mě na kolik mě vyjde oprava a nějakej levnej servis v praze, pokud bych to doma nasbastlil sám :D . A Kde se dá dotáhnout lanko, třeba to pomůže . Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2010, 21:27 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 19 kvě 2010, 00:00
Příspěvky: 24
Bydliště: okr. Levice
Motor: 1,9 JTD 77 kW
ahojte mareaci mam marejku 1,9 TD 100 SX rv 98 kupil som ju bazare z tacho.kilami 80600 km a ja som najazdil 70 000 km a spojka slape stale ako nova.Som velmi spokojni. marek64

_________________
Marejka Wikendova 1,9 TD 100 sx r.v.98 predana,Alfa Rómeo 145 1,9 jtd,77kW, r.v.2000, Peugeot 308 sw 1,6 e-HDi,82 kW,112 k,r.v.2011,perla nera.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Spojka
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010, 07:23 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2007, 00:00
Příspěvky: 52
Bydliště: Prostějov
155000 a začíná odumírat :-)

_________________
Fiat Marea 1.6 16V 1997 ELX švestková metla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spojka
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2010, 21:01 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 812
Bydliště: Hronec, Slovensko 0903733022
Marea kúpená pred 5-timi rokmi s najazd. 165 tis. km. Teraz má 245 tis. a spojka je stáleOK. Avšak netvrdím že ju nemenil predošlý majiteľ - talian.

_________________
Weekend 1.6 16v, SX, r.v.99, Bianco banchisa,
"Ital proste chytí za srdce a pak mu člověk odpustí lecos"
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 kvě 2010, 11:10 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 23 lis 2009, 01:00
Příspěvky: 766
Bydliště: Ústí nad Labem
Maruš jsem koupil se 162000 najetými a spojka už zabírala dost nahoře... Pak začalo hučet ložisko, dal jsem jeden blbý rozjezd do kopce, zasmrdělo to a od té doby se už Maruš do kopce nerozjela, při častém řazení smrděla a na pětku ve vyšších rychlostech prokluzovala... A tak se spojka měnila ve 163900 km. Možná by ještě nějaký tisíc vydržela, ale už se mi nechtělo riskovat a trápit setrvák a převodovku.

_________________
Marea Weekend 1.9 JTD110 (28.2.2002) Serie Speciale St. Moritz | Grigio Steel | 6,32 l / 100 km
Marea Weekend 1.6 16V100 (10.6.1999) | Grigio Steel | 8,65 l / 100 km


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2010, 10:56 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 20 črc 2007, 00:00
Příspěvky: 127
Bydliště: Banska Bystrica 0902169484
"takze uz to mam za sebou. spojka 191000 ale menil som len preto ze sa mi pretrhlo lanko. inac bola celkom v pohode. trochu bolo lozisko pocut ale inak nesmykala, len ked bolo auto studene tak triasla. este k spojke daval som sadu LUK lanko neviem , mechanik co to robil vravel ze ten luk je smejd. nemohol mi nastavit spojku do roviny s brzdou lebo ked dal pedal nizsie tak sa uz zle radilo. vraj si to este moze sadnut tak potom sa bude dat nastavit, takze uvidime. takze nabuduce nie spojku luk. este pre info spojka 107eur lanko 23eur . robota v BBrent 150 eur vratane vymeny prevodoveho oleja."
_________________
mike_s píše:
ano maju byt v rovine.. este postreh ze po vymene prevodoveho oleja,ale isto to ma nasvedomi aj nova spojka, je motor tichsi nehovoriac o tom presnom a tichom radeni . proste ako nove auto teraz. odporucam. vsetky rychlosti idu lahucko krasne zaradit bez vrzgania bez ziadneho odporu. som zvedavy ako to takto vydrzi... jedine ma stve ten pedal..


takze 15tis km za mnou, spojka o nicom. ten LUK uz ani zadarmo. uz som myslel ze si to sadlo a tak som si dal nastavit pedal nizsie. odisiel som zo servisu vsetko v pohode ale po zahriati nejde radit poriadne. 1 musim 2x stlacit spojku a aj tak musim riadne tlacit ,spiatocka cez zuby, proste hroza. takze musi ist pedal zase hore. a ten chod spojky, to lanko som uz mazal 3x a ide hadam tazsie ako pred vymenou. lanko je TRW. trochu lahsie ide ked je motor studeny sa mi zda. ze som ja debil nekupil inu spojku...

_________________
Marea weekend 1,8 16V ELX r.v.1997
kupena oktober 2007


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2010, 20:08 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 812
Bydliště: Hronec, Slovensko 0903733022
Pedál spojky nemá byť zarovno z brzdovým. Má byť 17 cm od podlahy. Tiež ho nemám zarovno a spojka je asi ešte originál, lanko nové - origo.

_________________
Weekend 1.6 16v, SX, r.v.99, Bianco banchisa,
"Ital proste chytí za srdce a pak mu člověk odpustí lecos"
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 288 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz