FIAT Marea Fan Club

Usmívejte se na Marušky, Marušky se budou usmívat na vás!
Právě je 28 bře 2024, 11:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 18:36 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Ještě jedna fotka


Přílohy:
4.jpg
4.jpg [ 187.34 KiB | Zobrazeno 3043 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 18:44 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Hm, jenomže když vyměním obložení na jedný straně, tak ta mi bude brzdit tak dobře, že mi na STK zase zjistěj, že každá strana brzdí jinak, ne? Nebo samostav způsobuje, že obě strany budou brzdit stejně? Omlouvám se všem nadšeným opravářům, ale já bych opravdu radši opravil jen to, co je nezbytně nutné - dvě kola, to je dvakrát víc práce :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 19:24 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Aha, tak koukám, že brzdový obložení se nelepí na pakny (no, pravda, asi bych se bál, jestli jsem to nalepil správně :-) ), ale kupujou se celý čelisti i s nalepeným obložením, že? A ty čelisti, to jsou ty pakny? Máte někdo oblíbenej obchod, kde to koupit? (Na opravnou STK musím do pátku, tak bych rád našel obchod, kde je maj skladem... a abych to tady z mojí vesnice neměl až zas tak daleko... (Boreč, mezi ME a MB). Ještě koupit správnej typ čelistí a prasátka... Jo, s tou STK - měl jsem jít na opravnou do soboty. Uznají mi ji ještě i v pondělí? (abych nemusel platit znova za kompletní STK, ale jen za tu opravnou)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 20:00 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 29 črc 2006, 00:00
Příspěvky: 43
ahoj nejlepší bude objednat prasátko a obložení podle VIN ,jsou dva druhy obložení AP Lockheed a Bendix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 20:16 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
No čet jsem v inkubátoru různý stesky, že ani podle karoserie netrefili správnej typ... podle VINu to funguje? Radši všechno 2x přeměřím a ještě porovnám podle obrázků... přece jenom, spěchám, a taky pro ty díky asi půjdu pěšky :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 20:58 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 29 črc 2006, 00:00
Příspěvky: 43
objednej a nech si poslat třeba PPL
a ještě zkontroluj brzdové trubičky než budeš objednávat ,bude to asi boj povolit u prasátka trubičku pokud ho chceš měnit,objednej také brzdovou kapalinu budeš muset potom dolít a odvzdušnit brzdy (to už budeš muset přemluvit drahou půlku nebo souseda aby ti našlapali brzdy :lol: )
např.tady :
https://automedik.cz/autodily/fiat/mare ... 0-16v-76kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 21:42 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1974
Bydliště: Teplice
Motor: 2,0 JTDm2/103kw
https://www.autodily-jama.cz/sada-brzdo ... 93010.html
Já objednával od tud :-) Je to na obě strany, je tam brzový váleček, pakny, stamostavy a dalšípříslušenství :-) jen to namontovat, odvzdušnit a seřídit samostav a ručku a hotovo

_________________
Rebel a tím zústanu :-D
ex :-( Fiat Marea Weekend 1.6/16V
ex :-( Alfa romeo156 SW 1.9JTDm
Fiat Marea Weekend 1.9JTD/105
Alfa romeo147 1.9JTDm
Fiat Punto 1.2/8V
Alfa romeo Giulietta 2.0JTDm2/103kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 22:43 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Automedik mám taky rád. Ale bylo by to na prodejně až v pátek. Tak možná budu muset potupně ke Kellymu - ty se chvástaj, že to na prodejnu dodaj zejtra do 12 hodin. Moc jim to nevěřím teda... Ale nic bližšího tady mezi MB a ME asi nenajdu. Jestli tam pojedu bez brzdy :-)
No jo, takže jsem až do teď hledal, kde to objednat... a teď eště asi naběhnu k autu s baterkou a zkusím povolit tu trubičku, a taky odmontovat i druhej buben, jestli tam taky bude potřeba nový prasátko, abych to ještě taky objednal...

Ta sada za 1770 zní lákavě, ale já zatím doufám, že samostavy budou v pohodě, a jen čelisti a prasátka mne vyjdou dost levnějš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 00:35 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2006, 00:00
Příspěvky: 1772
Bydliště: Vysocina-Zdarsko,Tel:608537629
Motor: 1.8 16V + LPG
Fakt nevim,zda prosvihla STK v beznem terminu se lisi od te v 30 denni lhute.Stalo se mi s Pandou,co jsem koupil jako druhou,neuvedomil,ze ma propadlou STK,a zjistil to az pri 2 letem vyroci na Pande prvni.STK bylo sumak,ze mam 4 mesice propadlou,a nikdo to neresil.
Co by se tebe tykalo,emisni kontrola ma platnost 30 dnu. Pokud v tech 30 dnech neprojdes uspesne STK,musis znovu na emise,a zase to zaplatit.A pak asi i tu STK,kdyz uplyne vice jak 30 dnu.

_________________
Fiat Tipo Kombi 1.4 T-Jet,Rubína alias Ruby LPG
Marea Weekend 1.8 16V HLX - Popelka LPG (v pozici zalozni vuz,prozatim)
Obrázek
Fiat Panda II - manzelka,LPG Magic 3


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 05:33 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 4922
Bydliště: Vacenovice tel 602 470 492
Motor: 1,6 SX - sedan
petr_ píše:
Kucííí, povedlo se! Teda - zdaleko ještě není vyhráno, ale podařilo se mi sundat buben! A hlavně jsem asi zjistil, čím ten úbytek brzdný síly byl - prase je na jedný straně mokrý! Přesně, jak předpovídal Adyn - pokud bude poškozenej jeden z válečků v praseti, bude úbytek brzdivosti 30 (nebo 70) procent.


Ahoj, možná jsem se prve vyjádřil nepřesně. Já měl na mysli, když se ti kousne váleček - tedy nepohybuje se - nelze zatlačit zpět do prasátka - Pak platí to snížení účinnosti 0 30/70 % dle směru jízdy. Když prase propouští kapalinu, tak je to snížení účinnosti na obou paknách stejné - toť hydraulika. Nicméně není vyloučeno že na jedné straně teče a na druhé je kouslé - nutno vyzkoušet.

Typ Brzd je poznat z fotek. U prasátek pozor, často je mají na e-shopech špatně. Je třeba si změřit průměr válečku a délku. (Jaký máš průměr bubnu? To taky umí napovědět)

Jinak oblíbený e-shop - AutoMedik (před kterým jsme se onehdá setkali) nebo Motora - ale ta je v Brně.

_________________
Užívejte života!!!
100SX sedan -'99

ex Punto Cabrio 60 S - '95 made by Bertone
ex Audi A4 (B8) 2,0 TDI - '2010
ex Audi A4 (B8) 1,8 TFSI - '2008 - služební...
ex Renault Laguna Grandtour II 1,9 dCi - '2001
ex Fiat Punto 55S - '95
ex Škoda 120 L - '79


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 09:25 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
STK – jde o to, že v třicetidenní lhůtě, při „opakovaný“ TK zkoumaj jen to, co bylo minule „blbě“ a stojí to i míň peněz. Mne ale zajímá, jak to je, když ta třicetidenní lhůta uplyne v neděli – jestli mi to pak vezmou ještě v pondělí jako „opakovanou“. Tu neděli mi napsali do protokolu, tak snad nebudou vyžadovat, aby byly emise ne starší než 30 dnů – protože na těch jsem byl tejjden před technickou.
Jinak, do velkýho techničáku mi (asi omylem) napsali, že STK mám platnou na dva roky. To bych uhádal, ne, kdybych se už teď na opakovanou kontrolu vykašlal a prostě dva roky jezdil? :-) V systému ji maj zavedenou na měsíc, a na vylepený známce je taky jenom měsíc. Techničák je ale možná směrodatnej, ne? No, na opakovanou stk půjdu, nejsem takovej pankáč, abych se na ni vykašlal.

Jestli se váleček kousnul nebo ne, to jsem ještě nezkoumal – hned jsem běžel objednávat.

Co se tedy stane, když stihnu vyměnit pakny jen na jedné straně? Bude to pak (asi) brzdit dobře, nebo to bude určitě tak, že ta vyměněná strana bude brzdit víc?

Typ brzd – mám AP Lockheed, podle fotek. Lockheed má i jiný prasátka než Bendix. Ale dobře – pro jistotu to prasátko i změřím. Buben jsem zatím neměřil, vycházel jsem z toho, že Weekendy maj ten širší buben, 228 a ne 203. Ale pro jistotu taky přeměřím.

Automedika nestihnu – ty by zboží dodali až během pátku. Za podobnou cenu je v Praze má ještě CarDo – maj to prej skladem, ale podezírám je, že ne v pražskym obchůdku, ale v Mostě. Tak záleží, za jak dlouho to do Prahy dovezou. Dneska jim zavolám. Jinak už mi zbejvá jen Autokelly – maj dvojnásobnou cenu. Ale zase jsou rychlý. Je zajímavý, že v Brně je několik obchodů s dílama, maj tam sklady, zatímco v Praze jsem nenašel vlastně nikoho. I ten Automedik má sklad někde jinde a pár dní to trvá, než to dovezou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 10:03 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Tak to CarDo - musí se to objednat do pěti a pak to maj další den k vyzvednutí v Mostě nebo v Praze nebo Plzni. Takže v mym případě to budou mít zejtra. AutoKelly dneska (jestli nekecaj - museli by stihnout zpracovat objednávky z noci brzo ráno, naložit a odvézt na pobočku do oběda). Objednal jsem to u obou, teď jdu zase rozebírat a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 11:10 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 11 pro 2005, 01:00
Příspěvky: 1974
Bydliště: Teplice
Motor: 2,0 JTDm2/103kw
s Cardem mám velice dobré zkušenosti jak s dodávkou tak výměnou případně špatně natypovaných dílů :-) já si to vždy vyzvedl v Mostě osobně (mám to cca20km a vždy se našlo auto kterým jsem se tam dostal a maj i dodávku domů) a weekendovka má ty větší bubny.
Pokud budeš měnit jen jednu stranu tak ta nová bude brzdit více :-(

_________________
Rebel a tím zústanu :-D
ex :-( Fiat Marea Weekend 1.6/16V
ex :-( Alfa romeo156 SW 1.9JTDm
Fiat Marea Weekend 1.9JTD/105
Alfa romeo147 1.9JTDm
Fiat Punto 1.2/8V
Alfa romeo Giulietta 2.0JTDm2/103kw


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 11:18 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
CarDo - nicméně jsem z jejich emailu pochopil, že sklad maj ještě někde jinde a je potřeba to objednat do 17hod a další den to je na jedné z těch třech prodejen. Bych si to nechal poslat domů, abych nemusel takhle bez brzd pro to jet, ale bojím se, že přes tu dodávací firmu (GEIS) by to tu zejtra nebylo, nevím.

No a ještě se zkusím někde tady na fóru podívat, jak se měněj ty prachovky na poloosách - myslím, že to budou taky chtít vidět, když to vypsali ve vážnejch závadách, a nejsou blbý - i když prachovky umeju, pořád tam budou vidět ty praskliny... Tak jestli to bude v mejch silách a možnostech, objednal/vyměnil bych i ty prachovky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brzdy...problém
PříspěvekNapsal: 08 črc 2020, 11:44 
Offline
Člen klubu
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2017, 19:05
Příspěvky: 291
Bydliště: Tel: 776 376 706, Boreč (okres MB)
Motor: LPG Marea W 1997 1,6 16v, 77kW
Tak jsem na tu výměnu prachovek koukal, a netroufnu si na to. Už jsem našel vhodnější vlákno, kam se s tímhle problémem přesunu, ale ještě se chci krátce zeptat:

Myslíte, že mám šanci najít opravnu, kam přijdu s novejma manžetama v ruce a oni mi je na počkání vyměněj? (mám větší šanci někde na vesnici, nebo ve městě?) A kolik za to tak můžou chtít? A co vlastně všechno musím koupit, když mám prasklý obě manžety na straně převodovky a jednu na straně kola? To se musí koupit i s ložiskem, ta manžeta u převodovky? Kupuje se celá poloosa, nebo jen ty manžety? Omlouvám se za tyhle otázky, který ukazujou, že o tom opravdu moc nevím :-). Píšu to i sem, protože bych to musel dneska do pěti objednat, aby to zejtra bylo v obchodě, tak to dost spěchá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz